Kenijski sportisti su možda blistali na Svetskom prvenstvu u atletici u Tokiju prošle nedelje, osvojivši sedam zlatnih medalja, ali stalne optužbe za doping i dalje bacaju senku dok globalna antidoping agencija preti da će sankcionisati ovu istočnoafričku zemlju.
Upozorenje je sve samo ne trivijalno za naciju čiji trkači otelotvoruju nade Kenijaca da će izvući porodice iz siromaštva, očajničku želju koja neke može dovesti do prekršaja.
Tokom godina, i nakon brojnih skandala, Kenija je više puta obećavala i ulagala milione da reši problem — ali ostaje visoko na listi praćenja Svetske antidoping agencije (WADA)…
https://www.taipeitimes.com/News/sport/archives/2025/09/25/2003844393







