Регистрована тест група установљава се ради планирања и спровођења допинг контроле изван такмичења и превентивног деловања.

АДАС установљава, у сарадњи са надлежним националним спортским савезима, националну регистровану тест групу спортиста, имајући у виду процену ризика и тзв. интелигентно тестирање.

У националну регистровану тест групу могу бити укључени:

  1. спортисти који су од стране Олимпијског комитета Србије означени као олимпијски кандидати;
  2. спортисти националног ранга
  3. спортисти међународног ранга, у складу са правилима надлежног међународног спортског савеза, уколико нису у регистрованој групи међународног спортског савеза;
  4. спортисти који су проглашени одговорним за повреду антидопинг правила и спортисти који желе да наставе спортску каријеру након истека мере забране учешћа на такмичењима због допинга;
  5. спортисти који су чланови националних спортских репрезентација;
  6. спортисти чији је резултат у три најбоља резултата у Републици Србији, постигнута у претходној/ текућој години;
  7. спортисти код којих је забележено значајно и неочекивано побољшање резултата у протеклих 12 месеци;
  8. спортисти који су циљано одабрани од стране АДАС;

У складу са Међународним стандардом за тестирање и истрагу одобреним од Светске антидопинг агенције, сваки спортиста из националне регистроване тест групе је обавезан да: (а) обавестити АДАС о својој локацији свака три месеца; (б) ажурира те информације ако је потребно тако да су тачне и потпуне све време; и (ц) учини себе доступним за тестирање на тој наведеној локацији. Обавеза се састоји у виду достављања података у светској бази података АДАМС и то:

  1. свакој промени места боравишта (тачна адреса) и преноћишту (пуна адреса);
  2. времену и месту (тачна адреса) одржавања тренинга (оквирни план тренинга) или других регуларних активности. Регуларне активности могу да укључују посао или школу;
  3. место ( тачна адреса) и време спортских такмичења (званичних или пријатељских) и тренинг кампова, у којима спортиста учествује;
  4. телефонска доступност (контакт телефон и, евентуално, лице за контакт) у случају напуштања уобичајеног места боравка;
  5. престанку активног бављења спортом и учешћа на спортским такмичењима;
  6. основним подацима о спортисти (име и презиме; име оца; пол; датум и место рођења; адреса становања; адреса за пријем поште ако је другачије од адресе становања; број телефона на послу и кући; број мобилног телефона; број факса; мејл адреса; врста спорта и дисциплина; име и презиме и број телефона друге особе за контакт; назив националне спортске асоцијације и спортске организације чији је члан);
  7. обавезном периоду у трајању од 60 минута у коме ће спортиста бити доступан за тестирање сваког дана у оквиру квартала на који се односи образац.

Подаци се достављају преко интернет сајта АДАМС, који администрира Светска антидопинг агенција и који је преведен на српски језик. У хитним случајевима подаци се могу доставити и телефоном, мејлом или СМС поруком, с тим да без одлагања буду накнадно достављени и на утврђеном обрасцу.

АДАС обавештава спортисту и његов надлежни национални спортски савез да га је уврстила у националну регистровану тест групу или искључила из исте, без одлагања.

АДАС обавештава спортисте из регистроване тест групе о правима и обавезама везаним за спровођење допинг контроле, а посебно о:

  • попуњавању формулара и пријави података у АДАМС бази;
  • временском року за испуњавање прописаних обавеза и последицама њиховог неиспуњавања;
  • начину подношења захтева за одобравање изузетака (изузећа) за терапеутску употребу (ТУЕ).

Уколико спортиста не поступи у складу са обавештењем и не достави податке благовремено, или их достави непотпуно, АДАС ће спортисти издати опомену у вези са неиспуњавањем обавеза доступности за тестирање. АДАС може, у складу са Међународним стандардом за тестирање и истрагу прикупити информације о локацији од спортиста који нису укључени у националну регистровану тест групу.

АДАС благовремено и редовно (по правилу свака три месеца и пре почетка такмичарске сезоне), доноси одлуку и ажурира податке о регистрованој тест групи у зависности од календара такмичења. Спортиста се укључује у регистровану тест групу када испуни критеријуме за укључивање.

Национална регистрована тест група за 2022. годину

Спортиста (sportista) / тим (tim) Спорт (sport) Дисциплина (disciplina) РТГ (RTG) / TГ (TG)
Репрезентација Србије у америчком фудбалу (American football national team) American Football American Football TG(ТГ)
Нина Станисављевић (Nina Stanisavljević) Aquatics Swimming Sprint 100m or less RTG (РТГ)
Taња Поповић (Tanja Popovic)  Aquatics Swimming Sprint 100m or less RTG (РТГ)
Огњен Ковачевић (Ognjen Kovačević) Aquatics Swimming Sprint 100m or less RTG (РТГ)
Данило Бањац (Danilo Banjac) Aquatics Swimming Long Distance 800m or greater TG(ТГ)
Никола Ратков(Nikola Ratkov) Aquatics Swimming Long Distance 800m or greater TG(ТГ)
Ања Цревар (Anja Crevar) Aquatics Swimming Middle Distance 200-400m RTG (РТГ)
Велимир Стјепановић (Velimir Stjepanović) Aquatics Swimming Middle Distance 200-400m RTG (РТГ)
Мушка ватерполо репрезентација (Men waterpolo national team) Aquatics Water Polo TG(ТГ)
Женска ватерполо репрезентација (Women waterpolo national team) Aquatics Water Polo TG(ТГ)
Милица Гардашевић (Milica Gardašević) Athletics Jumps RTG (РТГ)
Страхиња Јованчевић (Strahinja Jovancevic) Athletics Jumps RTG (РТГ)
Ангелина Топић (Angelina Topic) Athletics Jumps TG(ТГ)
Жељко Тодоровић (Željko Todorović) Athletics Long Distance 3000m or greater RTG (РТГ)
Алекса Томић (Aleksa Tomić) Athletics Middle Distance 800-1500m RTG (РТГ)
Алекса Кијановић (Aleksa Kijanovic) Athletics Sprint 400m or less TG(ТГ)
Бошко Кијановић (Boško Kijanović) Athletics Sprint 400m or less TG(ТГ)
Ивана Илић (Ivana Ilić) Athletics Sprint 400m or less TG(ТГ)
Милана Тирнанић (Milana Tirnanić) Athletics Sprint 400m or less TG(ТГ)
Маја Ћирић (Maja Ćirić) Athletics Sprint 400m or less TG(ТГ)
Армин Синанчевић (Armin Sinančević) Athletics Throws TG(ТГ)
Асмир Колашинац (Asmir Kolašinac) Athletics Throws RTG (РТГ)
Адриана Вилагош (Adriana Vilagoš) Athletics Throws RTG (РТГ)
Марија Вученовић (Marija Vučenović) Athletics Throws TG(ТГ)
Репрезентација Србије у бадминтону (Badminton national team) Badminton Badminton TG(ТГ)
Женска кошаркашка репрезентација (Women basketball national team) Basketball Basketball TG(ТГ)
Мушка кошаркашка репрезентација (Mеn baksteball national team) Basketball Basketball TG(ТГ)
Кошаркашки клуб Партизан (Basketball club Partizan) Basketball Basketball TG(ТГ)
Кошаркашки клуб Црвена Звезда (Basketball club Red Star) Basketball Basketball TG(ТГ)
3×3 кошаркашка репрезентација (3×3 baksteball national team) Basketball 3 on 3 TG(ТГ)
Нина Радовановић (Nina Radovanović) Boxing Boxing RTG (РТГ)
Национална репрезентација у боксу (Box national team) Boxing Boxing TG(ТГ)
Марија Достанић (Marija Dostanić)  Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Анђело Џомбета (Anđelo Džombeta)  Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Страхиња Стефановић (Strahinja Stefanović) Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Марко Драгосављевић (Marko Dragosavljević) Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Небојша Грујић (Nebojša Grujić) Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Марко Новаковић (Marko Novaković) Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Владимир Торубаров (Vladimir Torubarov) Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Стефан Векић (Stefan Vekić) Canoe/Kayak Middle Distance 500m TG(ТГ)
Бојан Зделар (Bojan Zdelar) Canoe/Kayak Long Distance 1000m RTG (РТГ)
Бранко Лагунџић (Branko Lagundžić) Canoe/Kayak Long Distance 1000m TG(ТГ)
Eрвин Холперт (Ervin Holpert) Canoe/Kayak Long Distance 1000m TG(ТГ)
Никола Бренесел (Nikola Brenesel)  Cycling Mountain Bike – Cross Country RTG (РТГ)
Александар Роман (Aleksandar Roman) Cycling Mountain Bike – Cross Country RTG (РТГ)
Марко Станковић (Marko Stanković) Cycling Road RTG (РТГ)
Душан Калаба (Dušan Kalaba) Cycling Road TG(ТГ)
Фудбалски клуб Партизан (Footbal club Partizan) Football Football TG(ТГ)
Фудбалски клуб Црвена Звезда (Football club Red Star) Football Football TG(ТГ)
Мушка фудбалска репрезентација (Man football national team) Football Football TG(ТГ)
Женска фудбалска репрезентација (Women football national team) Football Football TG(ТГ)
Мушка рукометна репрезентација (Men handball national team) Handball Indoor TG(ТГ)
Женска рукометна репрезентација (Women handball national team) Handball Indoor TG(ТГ)
Рукометни клуб Партизан (Handball team Partizan) Handball Indoor TG(ТГ)
Рукометни клуб Војводина (Handball team Vojvodina) Handball Indoor TG(ТГ)
Немања Мајдов (Nemanja Majdov) Judo Judo RTG (РТГ)
Милица Николић (Milica Nikolić) Judo Judo RTG (РТГ)
Ања Обрадовић (Anja Obradović) Judo Judo RTG (РТГ)
Марица Перишић (Marica Perišić) Judo Judo RTG (РТГ)
Андреа Стојадинов (Andrea Stojadinov) Judo Judo TG(ТГ)
Јована Прековић (Jovana Preković) Karate Karate RTG (РТГ)
Стефан Јоксић (Stefan Joksić) Karate Karate RTG (РТГ)
Национална репрезентација у каратеу (National karate team) Karate Karate TG(ТГ)
Национална репрезентација у кик боксу (National kickboxing team) Kickboxing All TG(ТГ)
Милош Васић (Miloš Vasić) Rowing Rowing RTG (РТГ)
Мартин Мачковић (Martin Mačković) Rowing Rowing RTG (РТГ)
Јована Арсић (Jovana Arsić) Rowing Rowing TG(ТГ)
Александар Беђик (Bеđik Aleksandar) Rowing Rowing TG(ТГ)
Виктор Пивач (Viktor Pivač) Rowing Rowing TG(ТГ)
Душан Славнић (Dušan Slavnić) Rowing Rowing TG(ТГ)
Никола Коларевић (Nikola Kolarević) Rowing Rowing TG(ТГ)
Национални рагби тим (Nacionalni tim u ragbiju 13) Rugby League Rugby League TG(ТГ)
Ивана Јандрић (Ivana Jandrić) Sambo Sambo TG(ТГ)
Владимир Гајић (Vladimir Gajić) Sambo Sambo TG(ТГ)
Национална репрезентација у саватеу (National savate team) Savate All TG(ТГ)
Андреа Арсовић (Andrea Arsović) Shooting All TG(ТГ)
Зорана Аруновић (Zorana Arunović) Shooting All TG(ТГ)
Дамир Микец (Damir Mikec) Shooting All TG(ТГ)
Тијана Богдановић (Tijana Bogdanović) Taekwondo Sparring RTG (РТГ)
Вања Станковић (Vanja Stanković) Taekwondo Sparring TG(ТГ)
Нађа Савковић (Nađa Savković) Taekwondo Sparring TG(ТГ)
Надица Божанић (Nadica Božanić) Taekwondo Sparring TG(ТГ)
Стефан Таков (Stefan Takov) Taekwondo Sparring TG(ТГ)
Новак Станић (Novak Stanić) Taekwondo Sparring TG(ТГ)
Никола Ћаћић (Nikola Ćaćić) Tennis Tennis TG(ТГ)
Петар Теодоровић (Petar Teodorović) Tennis Tennis TG(ТГ)
Стефан Поповић (Stefan Popović) Tennis Tennis TG(ТГ)
Олга Даниловић (Olga Danilović) Tennis Tennis TG(ТГ)
Хамад Међедовић (Hamad Međedović) Tennis Tennis TG(ТГ)
Никола Милојевић (Nikola Milojević) Tennis Tennis TG(ТГ)
Огњен Стојановић (Ognjen Stojanović) Triathlon All RTG (РТГ)
Женска одбојкашка репрезентација (Female volleyball national team) Volleyball Volleyball TG(ТГ)
Мушка одбојкашка репрезентација (Man volleyball national team) Volleyball Volleyball TG(ТГ)
Тамаш Кајдочи (Tamas Kajdoči) Weightlifting Weightlifting RTG (РТГ)
Стеван Владисављев (Stevan Vladisavljev) Weightlifting Weightlifting TG(ТГ)
Тивадар Кајдочи (Tivadar Kajdoči) Weightlifting Weightlifting RTG (РТГ)
Радмила Загорац (Radmila Zagorac) Weightlifting Weightlifting RTG (РТГ)
Филип Бертран (Filip Bertran) Weightlifting Weightlifting TG(ТГ)
Соња Бјелић (Sonja Bjelić) Weightlifting Weightlifting TG(ТГ)
Мате Немеш (Mate Nemeš) Wrestling All RTG (РТГ)
Виктор Немеш (Виктор Nemeš) Wrestling All RTG (РТГ)
Национална репрезентација у рвању (Wrestling national team) Wrestling All TG(ТГ)
Национална репрезентација у пара стоном тенису (National team in para table tennis) Table Tennis Para-Table Tennis TG(ТГ)
Сашка Соколов (Saška Sokolov) Para‐Athletics Seated Throws – Classes:  F31-F34/F51-F53 TG(ТГ)
Небојша Ђурић (Nebojša Đurić) Para‐Athletics Seated Throws – Classes:  F54-F57 TG(ТГ)
Жељко Димитријевић (Željko Dimitrijević) Para‐Athletics Standing Throws – All Classes TG(ТГ)

 

Овде можете погледати Регистровану тест групу из 2021. године

Овде можете погледати Регистровану тест групу из 2020. године

Овде можете погледати Регистровану тест групу из 2019. године