Direkotrka Antidoping agencije Republike Srbije prof. dr Milica Vukašinović Vesić je u EXPO Playground-u prisustvovala koordinacionom sastanku pred predstojeće Mediteranske igre u Tarantu, u organizaciji Olimpijskog komiteta Srbije.

Sastanku su prisustvovali sportisti koji će predstavljati Srbiju, članovi stručnih štabova i predstavnici nacionalnih granskih sportskih saveza. Pozivu Olimpijskog komiteta Srbije odazvali su se svi granski sportski savezi čiji će predstavnici biti deo Tima Srbije na Mediteranskim igrama.

Prisutnima su se obratili generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije Dejan Bojović, šef Misije Uroš Đurović, prof. dr Dragan Radovanović, dr Đorđe Batinić ispred Zavoda za sport i medicinu sporta Republike Srbije.

Prof. dr Milica Vukašinović Vesić ispred Antidoping agencije Republike Srbije objasnila je da će Internacionalna agencija za testiranje biti nadležna za antidoping program na Mediteranskim igrama Taranto 2026. tokom celog perioda trajanja Igara, predstavila je prava i obaveze sportista prilikom doping kontrole, naglasila obavezu ažurnog prijavljivanja lokacije sportista, i upozorila na konkretne lekove kao i suplemente koji mogu biti problem za sportiste.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *